Takie luźne psie rozważania

W dobie internetu,tanich lini lotniczych świat bardzo się skurczył,a globalizacja zaciera różnice między krajami.Ikea tu,Ikea tam.Na autostradach wszędzie te same modele aut,żadnej odmienności.Nawet w marketach w różnych krajach często możemy kupić to samo,tylko w nieco innym czasie.Nie sprzedało się we Francji,upchnijmy w Polsce i tak dalej…Tydzień grecki,włoski czy francuski w Lidlu przybliża kulinarne zwyczaje.Wszystko się wymerdało,przywykliśmy już do tego.Podróżując po Europie nie trzeba posiadać szczególnej wiedzy o panującej w danym kraju obyczajowości.W dobrym tonie jest, przepuścić kobietę przodem, czy pomóc matce z wózkiem.

Nie wyrzucamy petów przez okno samochodu,śmieci sortujemy do oznaczonych pojemników…

…i nie sikamy tam,gdzie akurat stoimy,bo taką poczuliśmy potrzebę.

KASBAH HOTEL PORTE AU SAHARA MAROKO

Odwiedzając kurorty w krajach muzułmańskich w zasadzie można przegapić różnice kulturowe,spędzając czas przy basenie w dużym,odseparowanym od rzeczywistości kompleksie.Turystki rozbierają się tam chętnie,pokazując swoje atuty.

Filuternie kokietują,okazujących im zainteresowanie młodych, śniadych,przystojnych,modnie ubranych i ostrzyżonych,pracujacych w branży, miejscowych mężczyzn. Nikogo to nie dziwi.

W Maroku popularne są wycieczki na Saharę,gdzie można zobaczyć autentyczne namioty beduińskie,zafundować sobie przejażdżkę na wielbłądzie w szyku karawany i wspiąć się na szczyt rozdeptanej wydmy.

Wieczorem tadżin z marmoladą cytrynową,śliwkami,daktylami i z czym tam jeszcze chcecie,

…popijany whisky z colą w hotelowej restauracji,przy dźwiękach muzyki przygrywanej przez zaklinacza węży.
Nie mówię,że taki urlop to coś złego.Wręcz przeciwnie,przecież właśnie za to zapłaciliśmy i cała rzesza ludzi w pocie czoła odgrywa swoje role po to,żebyśmy byli zadowoleni.Nawiązaliśmy nowe znajomości,poznaliśmy miejscowe obyczaje,zasmakowaliśmy orientalnej kuchni…
Tylko ile to ma wspólnego z rzeczywistością?

Wracamy przekonani,że teraz to już wszystko wiemy o muzułmanach,ich kulturze i obyczajach.
Zaprośmy więc ich do siebie ,to tacy sami ludzie jak my,tylko bardziej religijni.W jaki sposób ta religijność może się objawiać? Wszystko znajdziecie w Koranie,który jest źródłem praw religijnych,zasad moralnych i relacji społecznych.
Zobaczmy co ma do powiedzenia w kilku kwestiach,które mogą nas dotyczyć,zanim zaprosimy ich wszystkich do swojego domu.

W kwestii kobiet

Koran (Sura 2,wers 223)
“Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. Bójcie się Boga i wiedzcie, że się spotkacie z Nim! A ty głoś radosną wieść dla wierzących! ”
Bóg wyznaczył dla mężczyzny rolę nadrzędną,to do niego kieruje swoje słowa.Kobieta istnieje,tylko po to,by służyć mężczyźnie i zaspokajać jego potrzeby.

„Jeśli mężczyzna zaprasza żonę do swojego łoża, a ona odmawia, anioły przeklinają ją do samego poranka”- powiedział Mahomet
Żona muzułmanina musi być zawsze gotowa do zaspokojenia potrzeb cielesnych swojego męża. Jeżeli się sprzeciwi, może zostać przez niego zbita i będzie przeklęta przez anioły Allacha.

Koran (Sura 4,wers 34)
“Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!

W kwestii mówienia prawdy

Koran (Sura 3,wers 28)
„Niech wierzący nie biorą sobie za przyjaciół niewiernych, z pominięciem wiernych!A kto tak uczyni, ten nie ma nic wspólnego z Bogiem, chyba że obawiacie się z ich strony jakiegoś niebezpieczeństwa. Bóg ostrzega was przed samym Sobą i do Boga zmierza wędrowanie.”
Muzułmanom nie wolno przyjaźnić się z ludźmi niewierzącymi, czy innego wyznania,mogą udawać przyjaciół w sytuacjach zagrożenia dla nich, lub islamu.

Koran (Sura 3,wers 54)
“Oni knuli podstęp i Bóg knuł podstęp; a Bóg jest najlepszy spośród knujących podstępy.”

W kwestii niewiernych (czyli nie wyznajacych islamu)

Koran (Sura 4,wers 101)
„Zaprawdę, niewierni są dla was wrogiem jawnym.”
„I zwalczajcie ich, aż ustanie prześladowanie i religia będzie należeć do Allaha”

Koran (Sura 2,wers 216)
“Przepisana wam jest walka, chociaż jest wam nienawistna. Być może, czujecie wstręt do jakiejś rzeczy, choć jest dla was dobra. Być może, kochacie jakąś rzecz, choć jest dla was zła. Bóg wie, ale wy nie wiecie!”

Koran (Sura 2,wers 190 – 194)
“I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie
Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich!
Taka jest odpłata niewiernym!…
A jeśli kto odnosi się wrogo do was,
to i wy odnoście się wrogo do niego,
podobnie jak on odnosi się wrogo do was.”

Koran (Sura 9,wers 123)
„O wy, którzy wierzycie! Walczcie z tymi niewiernymi, którzy są blisko was i niechaj odnajdą w was twardość. I wiedzcie, że Allah jest wraz ze sprawiedliwymi”.

Koran (Sura 9,wers 29)
„Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Allaha i w Dzień Ostatni, którzy nie zakazują tego, co zakazał Allah i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy – spośród tych, którym została dana Księga – dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni”.
Księga została dana chrześcijanom i żydom i z powodu swoich przekonań religijnych będą oni przemocą upokarzani.

Koran (Sura 8,wers 59)
„I niech nie sądzą ci, którzy nie uwierzyli, że nas wyprzedzą. Oni przecież nie są zdolni niczego udaremnić(…)”

Mauretania.Meczet w wiosce

W kwestii wyższości islamu nad innymi religiami

Koran (Sura 61,wers 9 )
„On jest Tym, który wysłał swojego Posłańca z drogą prostą i religią prawdy, aby ją wznieść ponad wszelką religię, chociażby to było nienawistne dla bałwochwalców”.

Koran (Sura 8,wers 39)
„Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości będzie należeć do Allaha”.

W kwestii psów

Muzułmanie nie lubią psów,które uważają za istoty nieczyste.Islam zabrania trzymania ich w domu,a nawet zachęca do zabijania,szczególnie tych czarnych,które uznawane są za wcielenie diabła…
(zobacz post ” Czarny diabeł  “)

Reasumując,zapraszamy do swojego domu-Europy,muzułmanów,wyznawców islamu,drugiej po chrześcijaństwie (a pewnie pierwszej pod względem praktykujacych)religii świata.Zapraszamy ludzi bardzo podporządkowanych zasadom wiary. Ludzi którym Koran zabrania żyć z nami(niewiernymi) w przyjaźni,a jedynie przyzwala na jej udawanie.Ludzi w oczach których zawsze będziemy głupcami…Nieposłuszne kobiety i mężczyźni,którzy nie potrafią ich poskromić.
Na co liczymy? Na to,że zamieszkamy sobie razem w pełnej symbiozie,bo islam jest religią pokoju?
Nie,nie jest,ale w przyszłości,gdy opanuje cały świat i nie będzie już niewiernych,wtedy zapanuje pokój.
Teraz świat podzielony jest na dwa domy,dom pokoju,gdzie panuje święte prawo islamu i dom wojny,gdzie obowiązkiem każdego muzułmanina jest to prawo wprowadzić.
Czy będzie to świat z “nami”? Tak,jeśli staniemy się muzułmanami.

Powiadamiaj mnie o nowych postach
Powiązane wpisy

Related posts

2 Thoughts to “Takie luźne psie rozważania”

  1. Ziem

    Pustynia się kończy, to ostatnie lata by zobaczyć jej Piękno 🙂
    https://www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,40326

  2. 1

    Dobry post. Trzeba o tym mówić głośno.

Leave a Comment

CommentLuv badge

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.